Zenfolio | Fotografia Academica | Fuji X-A1

Fuji X-A1

January 14, 2014  •  Leave a Comment

Základná charakteristika a funkcie

 • Fotoaparát X-A1 pôsobí kompaktným a ľahkým dojmom rovnako ako v poslednom čase predstavený Fujifilm X-M1, oproti nemu je však vybavený snímačom APS-C CMOS a procesorom EXR II, ktoré umožňujú vytvárať snímky vysokej kvality. Veľký snímač APS-C CMOS s rozlíšením 16 miliónov pixelov prináša bohaté farebné tóny, nádherný efekt "bokeh", väčší dynamický rozsah a maximálnu citlivosť až ISO 25600.
 • Dizajn plne zodpovedá rade X, pričom spoločnosť Fujifilm v rámci tejto rady prvýkrát ponúka širšiu škálu darebných vyhotovení. Fotoaparát je navrhnutý tak, aby umožňoval ovládanie jednou rukou a intuitívnu a rýchlu voľbu funkcií pre pohodlnú prácu. Všetky tlačidlá a otočné ovládacie prvky sú umiestnené v pravej časti zadnej steny fotoaparátu. Špeciálne tlačidlo potom umožňuje ľahký záznam videa.
 • Vďaka výklopnému LCD displeju s vysokým rozlíšením, vstavanému blesku a modulu Wi-Fi ® pre prenos fotografií do inteligentných telefónov má FUJIFILM X-A1 všetko, čo záujemcovia požadujú pri výbere svojho prvého systémového kompaktného fotoaparátu.
   
Podrobná charakteristika
 

Veľký snímač APS-C CMOS pre živé farebné podanie a úžasných detailov

FUJIFILM X-A1 je vybavený veľkým snímačom typu APS-C CMOS s rozlíšením 16,3 milióna pixlov, ktorý je schopný zachytiť bohatý tonálny výraz, prináša väčší dynamický rozsah a umožňuje nastaviť citlivosť až na hodnotu ISO 25600. Ponúka tiež možnosť vytvoriť nádherný efekt "bokeh".

 • Snímač produkuje krásne snímky s nízkou úrovňou šumu dokonca aj za slabého svetla a v interiéri v situáciách, kedy by inak bolo nutné nastaviť vysokú úroveň citlivosti. Snímač verne reprodukuje prirodzené pleťové tóny a živé farby oblohy od tmavo modrej po červené farby zapadajúceho slnka.
 • Používatelia môžu zvoliť nastavenie citlivosti od normálnej hodnoty ISO 200 až do ISO 6400 s krokom 1/3 a môžu tiež využiť výhodu rozšírenia rozsahu ISO 100, ISO 12800 a ISO 25600 na úžasné zábery s nízkou úrovňou šumu aj za silného či slabého svetla alebo v noci.

Rýchla odozva vďaka procesoru Fujifilm EXR II

Procesor EXR II ponúka rýchle reakcie - čas potrebný na zapnutie 0,5 sekundy (*1), oneskorenie uzávierky 0,05 sekundy a maximálna rýchlosť sériového snímania 5,6 snímok za sekundu (spolu najviac 30 snímok 30 *2), takže určite nebudete sklamaní.

Konštrukcia umožňuje rýchle a jednoduché nastavenie

Všetky tlačidlá a otočné ovládače sa nachádzajú napravo od LCD displeja na zadnej stene fotoaparátu a prinášajú tak optimálnu ergonómiu a jednoduché ovládanie. Ak držíte fotoaparát len pravou rukou, máte v dosahu všetky funkcie a tlačidlá nastavenia.

 • Fotoaparát je vybavený dvoma otočnými ovládačmi, ktoré umožňujú rýchlo nastaviť clonu, čas uzávierky a kompenzáciu expozície pohybom palca. K dispozícii sú aj funkčné tlačidlá pre prístup k často používaným funkciám, ako sú vyváženie bielej, sériové snímanie a makro, takže pre každú zmenu nastavenia nemusíte prechádzať na obrazovku menu, ale všetko vykonáte intuitívne a rýchlo.
 • Ovládač voľby režimu umožňuje zvoliť optimálne nastavenie scény vďaka prístupu do režimu [Advanced SR Auto], ktorý automaticky rozpozná druh scény a zaistí vydarený záber, a tiež k funkcii [Advanced Filter], ktorá umožňuje vniesť do fotografií umelecký prvok
   

Mimoriadne kompaktné a ľahké telo fotoaparátu X-A1

Fotoaparát je navrhnutý tak, aby bol dostatočne kompaktný pre nosenie na krku a aby jeho hmotnosť príliš neobťažovala.

 • Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je so svojou hmotnosťou iba 330 gramov (* 3) ľahší ako mnohé ostatné systémové fotoaparáty s výmennými objektívmi. Zároveň je však vybavený veľkým snímačom APS-C CMOS, výklopným LCD displejom s vysokým rozlíšením, vstavaným bleskom, modulom Wi-Fi ® (*6) pre bezdrôtový prenos snímok a sánkami na externé príslušenstvo.
 • Fotoaparát FUJIFILM X-A1 vyžaruje charakter rady X a pripomína tak FUJIFILM X-Pro1 a FUJIFILM X-E1, na rozdiel od nich je však k dispozícii v troch farbách: čiernej, modrej a červenej.
 • Telo čiernej a modrej varianty je potiahnuté kožou s plastickým reliéfom. Červená varianta je potom potiahnutá rovnakou kožou, ako fotoaparát FUJIFILM XF1.

Výklopný 3-palcový displej s rozlíšením 920 000 bodov pre kreatívnu fotografiu z rôznych uhlov

3-palcový LCD displej s vysokým rozlíšením je možné vyklopiť hore a dole a uľahčiť tak fotografovanie kvetov a zvieracích miláčikov z nízkeho pohľadu alebo pri fotografovaní cez hlavy ľudí v dave.

Technológia super inteligentného blesku

Vysoko presný vstavaný blesk fotoaparátu FUJIFILM X-A1 disponuje smerovým číslom 7 (*4) a využíva technológiu super inteligentného blesku spoločnosti Fujifilm k regulácii množstva emitovaného svetla podľa fotografovanej scény. Pri fotografovaní portrétov v interiéri za slabého osvetlenia (alebo pri fotografovaní módnych doplnkov / tanierov s jedlom z malej vzdialenosti) blesk riadi svoj výstup tak, aby nedochádzalo k tvorbe prepalov. Dokonale funguje aj ako výplňový blesk pri fotografovaní osôb v protisvetle alebo za ostrého slnečného svetla, ktoré vrhá tiene na tváre, a zaisťuje tak dokonalé nasvietenie.

Bezdrôtový prenos snímok umožňuje okamžite preniesť zábery do mobilného zariadenia alebo do počítača

Funkcia bezdrôtového prenosu obrazu umožňuje okamžite preniesť snímky do telefónu alebo tabletu. Rozširuje pôžitok z fotografie vďaka ľahkému nahrávanie obľúbených snímok na sociálne siete alebo ich zdieľanie s priateľmi.

 • Fotoaparát má vstavaný modul pre bezdrôtový prenos snímok využívajúci špeciálnu aplikáciu "FUJIFILM Camera App", ktorá je zadarmo k dispozícii na stiahnutie. Aplikácia slúži k okamžitému prenosu a uloženiu obľúbených fotografií v smartfóne alebo tablete. Vybrané zábery môžete prostredníctvom Wi-Fi ® (*6) preniesť a nahrať ich na sociálne siete alebo ich zdieľať s priateľmi.
 • Užívatelia môžu taktiež prehliadať fotografie a videoklipy a prenášať ich do fotoaparátu z telefónu alebo tabletu. Táto funkcia takisto umožňuje získať z telefónu lokalizačné dáta a pripojiť tieto informácie k vybraným snímkam.
 • Funkcia PC Autosave prostredníctvom Wi-Fi ® (*6). Je to jednoduchý prostriedok zálohovanie fotografií na domácom PC. Stačí nainštalovať na PC bezplatný program "FUJIFILM PC AutoSave" a zvoliť adresár, do ktorého chcete snímky zálohovať. Prepojením svojho Wi-Fi ® (*6) routeru a X-A1 nastavíte veľmi jednoduché zálohovanie svojich fotografií na domácom PC.

 

Fotografujte kreatívne, využite obľúbené špeciálne efekty vstavané priamo vo fotoaparáte

 • Vďaka ôsmim vyspelým filtrom môžu používatelia pridať špeciálne efekty ešte pred fotografovaním: Detský fotoaparát, Pop Color, High Key, Low Key, Dynamický tón, Jemné rozostrenie a Čiastočné farby (červená / oranžová / žltá / zelená / modrá / fialová). Fotoaparát tiež ponúka režim viacnásobnej expozície, ktorý umožňuje zložiť dve snímky do jednej.
 • Režimy simulácie filmu prinášajú päť rôznych efektov simulujúcich podanie rôznych klasických fotografických filmov: tj PROVIA (štandard) pre prirodzenú reprodukciu farieb, Velvia (živé farby) pre vyššiu saturáciu farebných tónov, ASTIA (jemné podanie) pre jemnú gradáciu, Monochromatický režim a Sepia .

Záznam videa vo formáte Full HD

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 nahráva video vo formáte Full HD ( 1920x1080 ) pri frekvencii 30 snímok za sekundu. Ďalšie kreatívne efekty možno použiť pri natáčaní videa s možnosťou simulácie filmu ( napr. Monochromatický režim ) a vďaka veľkému snímaču APS-C CMOS je pri nízkej hodnote clony možné vytvoriť nádherný efekt " bokeh ". Pre záznam videa aparát disponuje samostatným tlačidlom.

Kompatibilita s objektívmi s bajonetom FUJIFILM X

Fotoaparát FUJIFILM X-A1 je kompatibilný so všetkými objektívmi s bajonetom Fujifilm X a vhodný predovšetkým na použitie s dvomi nedávno predstavenými objektívy FUJINON XC . Kompaktná a ľahká konštrukcia XC objektívov ich predurčuje na použitie s kompaktnými systémovými fotoaparátmi základnej a strednej triedy.

Objektív FUJINON XC 16-50 mm F3.5 - 5.6 OIS (ekvivalent 24-76 mm)

Zoomový objektív XC 16-50 mm F3.5 - 5.6 OIS (ekvivalent 24 mm - 76 mm) (*5) pokrýva ohniskové vzdialenosti od 24 mm do 76 mm (*5). Je ideálny pre rôzne druhy scén vrátane fotografovania v interiéri , krajiniek a momentiek.

 • Konštrukciu objektívu tvorí 12 vysoko kvalitných sklenených optických členov usporiadaných v 10 skupinách. Z tohto počtu sú 3 asférické šošovky a 1 typu ED . Objektív má sedemlamelovú clonou so zaoblenými hranami , ktorá ponúka 17 clonových čísel s krokom 1/3 a umožňuje tak presné zaclonenie.
 • Použitie ľahkých optických členov a vysoko presného krokového motora umožnilo vysokú rýchlosť automatického ostrenia. V spojení s optickou stabilizáciou obrazu zaistí , že vám neunikne žiadna príležitosť na vytvorenie snímky
 • Objektív je navrhnutý tak, aby vhodne dopĺňal rôzne farebné prevedenia a "cool" klasický dizajn fotoaparátu, a bude k dispozícii v dvoch farebných prevedeniach: čiernom a striebornom.

Comments

No comments posted.
Loading...
Subscribe
RSS
Archive
January February March April May June July August September October November December (2)
January (3) February (2) March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December
January February March April May June July August September October November December